Chomiki – jak się nimi opiekować?

chomik w klatce

Przedstawiamy kompletny przewodnik po chomikach i porady dotyczące opieki dla właścicieli.

Czym jest chomik i jakie są rodzaje chomików?

Chomiki to małe stworzenia, które żyją w większości części świata. Różne typy chomików różnią się zachowaniem, wielkością i rodzajem sierści.

Chomik to małe futrzane zwierzę należące do rodziny gryzoni. Chomiki są również nazywane „zwierzętami na kółkach”, ponieważ biegają na kółkach do ćwiczeń, aby zachować formę. Żyją w dużych sieciach nor z wieloma poziomami lub rurami, których używają do ukrywania się i ucieczki przed niebezpieczeństwem.

Chomiki to małe zwierzęta z krótkimi ogonami i dużymi oczami; ważą około pół funta (uncji). Mają gęste futro, długie uszy i stopy zakończone pazurami do wbijania się w miękką ziemię. Jeśli trzymasz je jako zwierzęta domowe, ważne jest, aby zapewnić im klatkę lub zbiornik z mnóstwem rzeczy do zrobienia – koła jezdne

Chomiki jako zwierzęta domowe — opieka nad nowym przyjacielem

Chomiki to urocze i przytulne zwierzęta. Możesz je zabrać wszędzie i są naprawdę wspaniałymi zwierzakami. Ten artykuł pomoże Ci zapewnić, że Twój chomik będzie szczęśliwy i zdrowy w swoim nowym domu.

Jakiego rodzaju klatki potrzebuję dla mojego chomika?

Chomiki cieszą się dużą przestrzenią i różnorodną rozrywką, aby były zajęte. Potrzebują klatki większej niż świnka morska, ale mniejszej niż królik.

W tym artykule przyjrzymy się różnym typom klatek dla chomików oraz ich zaletom i wadom. Będzie również wyjaśniać, dlaczego ważne jest, aby uzyskać idealną klatkę dla swojego zwierzaka.

Odpowiednia klatka jest ważna, ponieważ może sprawić, że Twój chomik będzie miał lub złamać doświadczenie z nowym domem. Zbyt duża klatka grozi uszkodzeniem w wyniku upadków, a zbyt mała może powodować stres u chomika z powodu braku miejsca lub wygodnych zabawek.

Jak dbać o klatkę i dom chomika?

Wybór klatki:

Jedną z najważniejszych decyzji, którą musisz podjąć, jest rodzaj klatki, w której będzie mieszkał Twój chomik. Istnieje wiele różnych rodzajów klatek, więc nie spiesz się, aby zdecydować, która z nich jest dla Ciebie idealna. Jeśli nie jesteś pewien, z którym wybrać, zastanów się nad następującymi pytaniami: jak duży powinien być dom mojego chomika? (Czy to jest dla jednego czy wielu chomików?) Ile pieniędzy jestem w stanie wydać? (Prawdopodobnie najważniejsze pytanie) Jakiego stylu chcę? (Jakiego koloru?) Czy chcę klatkę z dołączonym kołem?

Czyszczenie klatki:

Czas sprzątania powinien odbywać się co najmniej raz w tygodniu lub częściej, w zależności od wielkości klatki i sposobu

Czym karmić chomiki?

Chomiki to urocze małe zwierzątka, które mogą być idealnym domowym pupilem. Wymagają odpowiedniego pożywienia i opieki, ale jeśli zapewnisz im odpowiednią dietę i opiekę, mogą żyć nawet do pięciu lat.

Chomiki są wszystkożerne, więc muszą jeść zarówno rośliny, jak i mięso. Najlepszym pokarmem dla chomika byłyby warzywa, owoce, zboża, rośliny strączkowe, nabiał, jajka i nasiona.

Ważne jest, aby Twój chomik przez cały czas miał dostęp do wystarczającej ilości wody. Dieta chomika powinna składać się z około 50% zbóż/roślin strączkowych/warzyw/owoców i 50% zwierzęcych źródeł białka, takich jak jaja lub orzechy.

Najlepsze zabawki dla Twoich chomików

Chomiki są popularnymi zwierzętami domowymi, a na rynku istnieje duża różnorodność, jeśli chodzi o ich zabawki. Istnieje wiele opcji, które zapewnią Twojemu chomikowi godziny zabawy i rozrywki.

Jeśli szukasz nowej zabawki dla chomika, ta sekcja pomoże Ci znaleźć taką, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom!

Ta sekcja dotyczy włączenia przeglądu niektórych najlepszych zabawek dla chomików, wraz z konkretnymi przykładami i zdjęciami.

Imię dla chomika

Jak nazywa się twój chomik? Jak byś to nazwał? Wiele osób mówi, że nazwałoby swojego chomika jako Hammy lub Hamlet. Inni mówią, że nadawaliby swojemu chomikowi bardziej unikatową i interesującą nazwę, jak Albus lub Taffy.