Adopcja zwierzaka ze schroniska to bardzo ważne wydarzenie. Dlatego tak ważne jest, aby się do niego odpowiednio przygotować. Niezależnie od tego, czy adoptuje się psa, czy kota, konieczne jest przygotowanie wyprawki. Wszystko po to, aby zwierzak już od pierwszej chwili w nowym domu czuł się komfortowo i bezpiecznie. Jakie zatem akcesoria powinno się zakupić jeszcze przed pojawieniem się psa lub kota w domu?
Spis treści:
Jakie akcesoria dla psa adoptowanego ze schroniska?
Podstawowe elementy wyprawki dla psa to bez wątpienia obroża i smycz. Bez nich nie będzie możliwe wyjście na żaden spacer. Pamiętać trzeba, aby obroża była dokładnie dopasowana do rozmiaru pupila. W przeciwnym razie pies może się z niej wyślizgiwać. Jeśli adoptuje się szczeniaka, to dobrym rozwiązaniem będzie zakup obroży regulowanej. Szczeniaki rosną niezwykle szynko. Regulowana obroża eliminuje problem związany z koniecznością kupowania nowej obroży wraz ze wzrostem psa. Jeśli zaś chodzi o smycz, to dobrze, jeśli będzie to smycz z możliwością regulowania jej długości. Dzięki temu będzie można w trakcie spaceru dać czworonogowi nieco więcej swobody. Kolejny niezbędny element wyprawki do miski. Ważne, aby były to dwie miski. Jedna na pokarm, druga na wodę. Dobrze, jeśli będą nieco cięższe. Nie będą się wówczas przesuwać w trakcie jedzenia czy picia. Koniecznie wspomnieć trzeba jeszcze o legowisku. Powinno być dopasowane do rozmiaru psa i wykonane w wytrzymałych materiałów. Kompletując wyprawkę dla psa adoptowanego ze schroniska, nie można także zapomnieć o zabawkach dla psów. Pod tym kątem, uwagę warto zwrócić na produkty dla zwierząt w Media Expert.
Jakie akcesoria dla kota adoptowanego ze schroniska?
W przypadku kota na pewno niezbędna będzie kuweta. Na rynku dostępne są kuwety otwarte i zamknięte. Zaletą kuwety zamkniętej jest z pewnością to, że taki model eliminuje problem rozsypanego dookoła żwirku. Poza tym taki model niweluje nieprzyjemne zapachy. Sama kuweta to jednak nie wszystko. Konieczne jest także zaopatrzenie się w odpowiedni żwirek. Dobrym rozwiązaniem będzie również zakup dla kota drapaka. Pamiętać trzeba, że koty nieustannie szukają miejsca pozwalającego im na ostrzenie pazurów. Do tego celu idealnie nada się właśnie drapak. Co więcej, jego zakup uchroni choćby tapicerkę w meblach przed zniszczeniem. Wspomnieć trzeba jeszcze o transporterze, który będzie pomocny przy przewożeniu kota.
Jaka karma dla pasa?
Adoptując psa ze schroniska, pamiętać trzeba, aby wcześniej przygotować zapas jedzenia. Na rynku dostępne są dziś różne rodzaje karm dla czworonogów. Mowa tu zarówno o karmach suchych, jak i mokrych. Na jaki rodzaj karmy się zdecydować? O to najlepiej jest zapytać w schronisku. Dobrze, aby pies po adopcji na początku jadał podobne rzeczy jak w schronisku. Nagła zmiana może bowiem wywołać u pupila stres. Poza samą karmą warto zaopatrzyć się również w miękkie i aromatyczne smakołyki. Wszystkie tego typu produkty dostępne są m.in. na stronie: https://www.mediaexpert.pl/artykuly-dla-zwierzat/karmy-dla-psow.
Jaka karma dla kota?
Wybór odpowiedniej karmy jest równie ważny także w przypadku kota. Karma musi być zdrowa i pożywna. Pamiętać trzeba, że koty mają szybki metabolizm i potrzebują często spożywać niewielkie ilości karmy. Istotne jest także, że rodzaj diety wpływa na zdrowie, kondycję i stan sierści kota. Oznacza to, że kocia dieta musi być odpowiednio zbilansowana. Dobrym wyborem będzie karma zawierająca 75% mięsa lub ryby. Poza tym powinna w swoim składzie zawierać taurynę, błonnik i kwasy Omega. W takie karmy zaopatrzyć można się na stronie: https://www.mediaexpert.pl/artykuly-dla-zwierzat/karmy-dla-kotow.
Ile kosztuje wyprawka dla zwierzaka adoptowanego ze schroniska?
Koszt podstawowej wyprawki dla zwierzaka to kwota ok. 400-600 zł. Oczywiście koszt takiej wyprawki może być dużo większy. Wszystko zależy od tego, jakie akcesoria zdecyduje się zakupić. Istotna jest także rasa psa lub kota. Niektóre z nich są bardziej wymagające, inne nieco mniej. Najważniejsze jest jednak, aby zawsze kupować produkty wysokiej jakości. Wszystko po to, aby zapewnić zwierzakowi bezpieczeństwo i komfort.
Materiał partnera