Jak pomóc zwierzętom z Ukrainy

Wojna na Ukrainie i sytuacja zwierząt

Z początkiem lutego Rosja dokonał agresji na Ukrainę. Wojna niesie wiele zniszczeń. Ofiarami są obywatele całej Ukrainy, w tym dzieci. Mimo dzielnej postawy Ukraińców coraz więcej osób zmuszanych jest opuścić swój dom i uciekać przed pociskami.

W związku z konfliktem cierpią także zwierzęta, które towarzyszą ludziom. Niestety także zagrożone są schroniska i domy pomocy zwierzętom. Na szczęście w dobie wielkiego kryzysu nikt nie zapomina o ludziach, i także o zwierzętach i organizowane są różnego rodzaju akcje ratunkowe.

W jaki sposób możemy pomóc zwierzętom z Ukrainy?

Warto śledzić grupy wsparcia dla zwierząt na Facebook. Jedną z nich jest między innymi ,,Pomoc zwierzętom na Ukrainie”. Jest to grupa, na której znajdują się informacje, w jaki sposób można pomóc np. przy przewożeniu zwierząt, jaka jest obecna sytuacja i los zwierzaków. Dodatkowo znajdują się także informacje na temat ilości zwierząt w potrzebie.

Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/976873776134238

 

Oczywistą pomocą wydaje się być przygarnięcie kota czy psa z Ukrainy, niemniej jeśli nie mamy możliwości przyjęcia do domu zwierzaka, istnieje wiele organizacji i akcji, które pomagają w znalezieniu domów zastępczych, schronisk itp. Do tego typu akcji niezbędne są akcesoria, które ułatwią przetrzymywanie zwierząt. Są to: miski, materace, karmy, posłania, kojce.

 

Organizacje pomagające zwierzętom

Zwierzęca Polana,

Złap Dom,

Ostatnia Szansa.